“”

The Pitcher 2017

Bu yıl ikinci kez düzenlenen The Pitcher etkinliği, EMEA bölgesinden 1000 ’i aşkın girişimci, yatırımcı ve katılımcıyı bir araya getirdi.

The Pitcher 2017 EMEA’nın en iyilerini bir araya getirdiği etkinliğin daha fazla ses getirmesi için ICMS ’den destek aldı.

The Pitcher’ın bu yılki ayağı Workinton Levent 199 ev sahipliğinde, Turkcell Arıkovanı, TEB Özel Melek Yatırım Platformu, Etkin Proje, İTÜ ARI Teknokent ve Webtures sponsorluğunda gerçekleştirildi. Öte yandan etkinlik; Hürriyet, Linkry Events, Pazarlama Türkiye, Girişimci Kafası ve ICMS tarafından desteklendi.

14 ülkeden gelen 521 başvurudan titizlikle seçilen 20 girişimci ana salonda gün boyunca yatırımcı sunumları gerçekleştirirken, isteyenler eş zamanlı olarak gerçekleştirilen birçok konferans ve tartışmaya katıldılar. Aralarında Trivago CEO’ su Rolf Schrömgens’ in de bulunduğu yüzlerce katılımcı ise birbirleriyle tanıştı ve yeni fikirlere şahit oldu.

Moderatörlüğünü Peter Hopwood’ un üstlendiği The Pitcher 2017’ nin kazananı, girişimci sunumlarını takip eden 72 yatırımcının oylamalarıyla belirlendi.
Problem-ihtiyaç dengesi, takım, iş modeli, finansal öngörüler, çıkış stratejisi ve sunum kabiliyeti kriterlerine göre değerlendirilen 20 girişimden en yüksek puanı alanlar E-Sport Akademi, Kiraplus ve HeyDoc! oldu. Kazanan ilk üç girişim TEB Özel Melek Yatırım Platformu ödülüne layık görüldü.

EMEA’nın en iyilerini bir araya getirdiği bu etkinlik ICMS A.Ş. ’nin Tivu Medya altyapısıyla hazırlanan canlı yayınlarıyla sosyal medyada daha fazla kitleye ulaştı.